KONST / Litografier / Färglitografier 10974246
*
nr 1097 4246
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografier, 4 st, Roland Svensson (1910-2003), 235/275, Årstiderna i Skärgården, motivet: 29x39
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 19:06:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/3 21:17:41
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47
*
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Roland Svensson
nr 1097 4246
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografier, 4 st, Roland Svensson (1910-2003), 235/275, Årstiderna i Skärgården, motivet: 29x39
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/3 21:17:41 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6072 Färglitografier
8 st. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 45x55..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:47